Кујна

Рецепт: Јагнешко печено месо

Готвиме со Фичо

Везилка Магазин

Велигденските празници поминаа, но тоа не значи дека стандардното печено јагнешко месо не може да се направи во било кое време.

Фичо со нов рецепт:

„Комплетен процес! Јас не правам течна маринада туку класично зачинување! Многу ми е повкусно. Вие направете го како вам ви одговара!“

Уживајте!

 

Везилка Магазин