МакедонијаРепортажи

Сеќавања од Македонија – Битолски пазар

Старата Битолска Чаршија - пазар

The Euro Cooking Canuk
Везилка Магазин

The Euro Cooking Canuk е роден Канаѓанец, со македонско и малтешко потекло. Обожава да готви, и своите рецепти да ги постира на својот YouTube канал.

Со ова видео, Горан ќе ве однесе на една виртуелна прошетка низ Старата Битолска Чаршија (Пазаро).

Уживајте!

 

Везилка Магазин