Tag Archives: бурек

Кујна

Рецепт – „Бурекот на Марта“

  Состојки 500гр. кори 250гр. сирење За попрскување на корите 200мл. газирана вода 100мл. зејтин 1 полна лажица густ јогурт...

Повеќе