Tag Archives: емил попорданоски

Алал да ни е

Алал да ни е: Снежана и Емил Попорданоски, Мелбурн Австралија – епизода 1

По неколку ни подготовки, со особено задоволство ја најавуваме првата епизода од видео интервјуата на Везилка Магазинот наречени „Алал да...

Повеќе
Интервјуа

Снежана и Емил Попорданоски (втор дел) : Научивме да им се радуваме на предизвиците во животот, бидејќи знаеме дека ни носат важни лекции кои треба да ги научиме

Минатата недела го постиравме првиот дел од интервјуто со Емил и Снежана Попорданоски, брачен пар од Мелбурн, кои се согласија,...

Повеќе
Уметност

Доктор Емил Попорданоски е добитник на наградата за најдобра збирка поезија од иселеник на Струшките вечери на поезијата

Овогодинешната награда „Стојан Христов“ за најдобра збирка поезија од иселеник при Струшките вечери на поезијата ја доби нашиот автор од...

Повеќе