Tag Archives: зготвено со љубов

Кујна

Рецепт – Шварцвалд торта

  Состојки Бисквит 7 јајца (на собна температура) 240гр. шеќер прстофат сол 150гр. брашно 50гр. какао 50гр. густин 1/2 лажичка...

Повеќе