Please assign a menu to the primary menu location under menu

Tag Archives: интервју

Интервјуа

Горан Стојков – Фуди: Во недостаток на можност за креативно изразување, фотографијата беше вистинскиот начин да се ужива во создавањето

На Горан Стојков - Фуди сигурно се сеќава една генерација во чие време започнаа да се воведуваат социјалните медиуми, технологијата...

Повеќе
Интервјуа

Слаѓана Карвунис: Сакам да бидам дел од среќата, емоциите и убавите моменти на луѓето

Читајќи низ постови на Фејсбук, налетав на еден напис за изненадно запросување организирано од иден младоженец, на којшто повеќето коментари...

Повеќе
Интервјуа

Снежана и Емил Попорданоски (втор дел) : Научивме да им се радуваме на предизвиците во животот, бидејќи знаеме дека ни носат важни лекции кои треба да ги научиме

Минатата недела го постиравме првиот дел од интервјуто со Емил и Снежана Попорданоски, брачен пар од Мелбурн, кои се согласија,...

Повеќе
„Нема малцинства - Балада за македонската дијаспора“ - онлајн проекција, код за 20% попуст MKUD20
This is default text for notification bar