Tag Archives: колач малини

Кујна

Рецепт: „Брз колач со малини“

Состојки 500гр. малини (свежи или замрзнати) 3 жолчки 200гр. шеќер 1 ванилин шеќер 200мл. млеко 100мл. зејтин 250гр. брашно 1/2...

Повеќе