Please assign a menu to the primary menu location under menu

Tag Archives: мелбурн

Настани

Отворена изложбата „Траги и сеќавања“ на македонски уметници во Мелбурн, Австралија

Траги и сеќавања Галерија Кунихан во Бранзвик Мелбурн, Австралија 13 ноември – 12 декември, 2021   Дарко Алексовски, Сашо Станојковиќ,...

Повеќе
Another way of living

Личен развој: Како да живеете среќен и исполнет живот во денешниот модерен свет?

Животот е најубавиот, најсветиот и најскапоцениот дар. А најважната цел во животот е да се постигне потполно внатрешно задоволство, мир,...

Повеќе
Интервјуа

Снежана и Емил Попорданоски (втор дел) : Научивме да им се радуваме на предизвиците во животот, бидејќи знаеме дека ни носат важни лекции кои треба да ги научиме

Минатата недела го постиравме првиот дел од интервјуто со Емил и Снежана Попорданоски, брачен пар од Мелбурн, кои се согласија,...

Повеќе
„Нема малцинства - Балада за македонската дијаспора“ - онлајн проекција, код за 20% попуст MKUD20
This is default text for notification bar