Tag Archives: пита

Кујна

Рецепт: Брза пита со готови кори

Состојки 500гр. тенки кори (за баклава) околу 200мл. зејтин 300гр. сирење 4 јајца околу 400мл. млеко За премачкување на питата...

Повеќе