Tag Archives: сиднеј

Музика и уметност

Risen на Тони Радевски, победник на интернационалниот фестивал на краткометражен филм во ЛА во категоријата Научна фантастика

Краткометражниот филм Risen на македонскиот сценарист, режисер и продуцент Тони Радевски од Сиднеј, ја освои наградата за најдобар филм на...

Повеќе
Музика и уметност

Билјана Јуруковски, фотографка од Сиднеј, ќе биде дел од еден од најдобрите светски фестивали на фотографија во Дубаи

Билјана Јуруковски е македонска повеќекратно надградувана фотографка, родена и израсната во Прилеп, која во моментов живее и работи во Сиднеј....

Повеќе