Tag Archives: тесто

Кујна

Рецепт – „Празнична погача“

  Сoстојки 750гр. брашно 1 лажица сол 2 пак. (14гр.) сув квасец 1 лажиче шеќер 375мл. млако млеко 2 јајца...

Повеќе