Tag Archives: храна

Кујна

Пита/Зелник – рецепт и начин на приготвување (видео)

Рецепт   Тесто: 680гр брашно 350мл топла вода 1/2 лаижиче квасец 1/2 лажиче шеќер 1 лажичка сол 2 лажици масло...

Повеќе