Tag Archives: bajadera

Кујна

Рецепт: Бајадера

Состојки Темен слој 200гр. путер 180мл. вода 300гр. шеќер во прав 200гр. темно чоколадо 350гр. мелени бисквити 250гр. мелени ореви...

Повеќе